У список найбільш високооплачуваних спортсменів України Forbes увійшов кіберспортсмен, але є нюанс
Українська едиція видання Forbes оприлюднила список з 15 найбільш високооплачуваних українських спортсменів. Здавалося б, до чого тут кіберспорт? А відношення, між тим, пряме — на другому місці (після боксера Олександра Усика і його $54 млн.) опинився Олександр Зінченко, який є не тільки професійним футболістом, а ще й професійним кіберспортсменом. Про пристрасть Зінченка до відеоігор відомо давно: ще у 2022 році він став амбасадором футбольного симулятора UFL. Однак на кардинально новий рівень Зінченко вийшов у відеоіграх у серпні 2023 року. Футболіст заснував власну кіберспортивну команду Passion UA, які з тих пір досить непогано виступають у різних чемпіонатах з CS:GO: з 57 матчів за рік вони виграли істотні 49%. Першу відчутну перемогу команда здобула у червні 2024 року і це був кубок 16 сезону відносно невеликої першості European Pro League (EPL). У липні 2024 Passion UA також вибороли друге місце на RES Regional Series 6 Europe.
Втім, власник команди ще не спортсмен, правильно? Як знають шанувальники українського футболу, бувають і такі ексцеси, а Зінченко влучно став ним ще й у кіберспорті. Крім благодійного шоуматча “Клатч Айдару” 26 лютого 2024 року власник Passion UA замінив у двох матчах з CS2 у лютому 2024 року Едуарда «zeRRoFIX» Петровського. Не те що б це когось магічним чином врятувало, бо на YaLLa Compass Spring 2024 команда поступилася з рахунком 1:2, але рейтинг самого футболіста у якості кіберспортсмена склав 0,86. Світ бачив і гірші дебюти в професійному кіберспорті.
Втім, куди важливіше, що в кіберспорт Зінченко інвестує гроші зароблені професійним футболом. А прибутки на цій ниві у нього склали $10 млн. Не дивно, що нещодавно Passion UA розширились до Dota 2.
На третьому місці в списку Forbes після Усика та Зінченка ще один футболіст — Михайло Мудрик. Періодичний конкурент Зінченка за популярність (втім, колега по Збірній України) матиме за цей рік $6,6 млн.
Футболісти займають найістотнішу частину списку найбільших заробітків українського спорту: їх у списку 9. По два місця кожен вибороли тенісисти, боксери та баскетболісти.
4 місце. Анатолій Трубін (футбол) – $4,2 млн.
5 місце. Артем Довбик (футбол) – $3,9 млн.
6 місце. Василь Ломаченко (бокс) – $3,7 млн.
7 місце. Святослав Михайлюк (баскетбол) – $3,5 млн.
8 місце. Ілля Забарний (футбол) – $3,4 млн.
9 місце. Олексій Лень (баскетбол) – $3,3 млн.
10 місце. Віталій Миколенко (футбол) – $3 млн.
11 місце. Андрій Лунін (футбол) – $2,8 млн.
12 місце. Георгій Судаков (футбол) – $1,9 млн.
13 місце. Еліна Світоліна (теніс) – $1,9 млн.
14 місце. Віктор Циганков (футбол) – $1,8 млн.
15 місце. Марта Костюк (теніс) – $1,5 млн.
Cподобалася стаття? Підтримай PlayUA
На платформі Donatello ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Donatello отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!
Читайте також
Популярне
-
Valve показала Half-Life 2: Episode 3 й розповіла причини його скасування
-
Ubisoft поки не планує перекладати нові ігри українською
-
УСЯ українська музика у S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl (Radio MIX)
-
«Це була б гра року, якби не проблеми з продуктивністю та помилки»: перші оцінки S.T.A.L.K.E.R. 2: Серце Чорнобиля
-
Dragon Age | Що було до Veilguard (UAGames)